Wywóz gruzu – jak wybrać odpowiednią firmę?

 

Kapitalny remont domu wiąże się, z tym że będziemy musieli pozbyć się wielu odpadów budowlanych. W przypadku niewielkiej ilości gruzu oraz innych śmieci, możemy samodzielnie zapakować go w worki i wywieźć do miejsca składowania takich odpadów. Jednak w większości przypadków lepiej jest zarezerwować kontener budowlany od firmy, która ma doświadczenie na rynku i posiada niskie ceny wynajmu kontenerów.

Wywóz gruzu a prawo

wynajem kontenerów budowlanych WrocławZgodnie z aktualnymi przepisami prawa, gruzu nie możemy traktować tak samo, jak inne śmieci i nie możemy go wyrzucać do najbliższego kontenera. Wyrzucanie poremontowych odpadów do śmieciarek może je uszkodzić i do odpowiedzialności może zostać pociągnięta cała wspólnota mieszkaniowa, aby ustalić sprawcę. Gruzu nie możemy również zakopywać, ponieważ jest on szkodliwy dla środowiska i może powodować wydobywanie się szkodliwych substancji do gleby, a także zanieczyszczać powietrze. Wywożenie gruzu do lasu lub rowów również wiąże się z łamaniem prawa i za to możemy otrzymać mandat w wysokości nawet 500 zł. Żeby pozbyć się gruzu w sposób zgodny z przepisami prawa, najlepiej jest skorzystać z firmy oferującej wynajem kontenerów budowlanych Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele firm oferujących takie usługi. Na początek jednak powinniśmy sprawdzić jakie opinie są o danej firmie, która wynajmuje takie kontenery, aby mieć pewność, że korzystamy z najwyższej jakości usług. Kiedy nie wiemy, na którą firmę się zdecydować to również rekomendacja od znajomych lub kolegów przedsiębiorców mogą nam pomóc w wyborze odpowiedniej firmy.

Kiedy szukamy firmy oferujące wynajem kontenerów budowlanych, to najczęściej zwracamy uwagę na cenę, ale nie powinna być ona najważniejszym czynnikiem. Najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj dostępnych kontenerów, aby dopasować do własnych potrzeb wielkość kontenera, który ma stanąć na terenie naszej budowy.

Źródło wiedzy: eko-city.com.pl