Wykończenia domu – zrób to sam!

Home / Budowa / Wykończenia domu – zrób to sam!

Każdy kto kiedyś przechodził przez budowę domu to wie, ze najbardziej kosztowna jest sama wykończeniówka. Większość ludzi łapie się na tym, że kiedy wybudują dom w stanie surowym to myślą, że większość jest już za nimi.

Zabudowa szklana nie jest tania.

Zabudowa szklanaCzęsto więc nie są przygotowani na czekające ich wydatki i czas który będą musieli poświecić na doprowadzenie go do stanu gotowego. Jednak jest kilka rzeczy które można z łatwością wykonać samemu i zaoszczędzić sporo pieniędzy na wynajmie profesjonalnych ekip montażowych. Oczywiście nie chodzi tutaj o wykonanie czegoś zupełnie od zera, ale zamówienie gotowych części produktu i złożenie ich na miejscu. Nie jest to zbyt skomplikowane jeżeli posiada się choć minimalne zdolności manualne. Jeżeli poradziliście sobie ze złożeniem szafy z Ikei to na pewno powiedzie wam się montaż też tych elementów. Chodzi tutaj między innymi o daszki szklane, systemy balustrad i inne wykonane z tego materiału elementy. Wszystkie zabudowa szklana są bowiem niezwykle proste w montażu, a niektóre ekipy, żerują na nieświadomości, lub lenistwie, wielu ludzi. Składają się one bowiem zwykle z dwóch elementów. Z reguły w takim zestawie znajdziemy szklane płyty oraz łączniki i wsporniki, wykonane ze stali nierdzewnej. Oczywiście do całości dołączona będzie również instrukcja w jaki sposób połączyć wszystko ze sobą i poprawnie zamontować.
Będzie to wymagało trochę pracy i wysiłku jednak jest tego warte. Po pierwsze zyskamy niesamowitą wręcz satysfakcje, a po drugie będziemy się mogli cieszyć z zaoszczędzonych pieniędzy. Za takie oszczędności może być wykonana nowoczesna grafika na szkle, bądź dokupione inne elementy które znacznie podniosą walory estetyczne domu. Można również przeznaczyć je na huczną parapetówkę, żeby poprawnie przedstawić się sąsiadom.