Wady i zalety betonu architektonicznego

Home / Budowa / Wady i zalety betonu architektonicznego

W ostatnim czasie w Polsce i zresztą nie tylko w Polsce bardzo modny stał się beton architektoniczny. Przy jego użyciu aranżuje się wnętrza mieszkań i domów, a nawet i urządza się przy wykorzystywaniu artykułów wykonanych z tego materiału tarasy przydomowe. Warto się zatem przyjrzeć co sprawia, ze beton architektoniczny stał się takim fenomenem i jakie są jego ewentualne wady.

Czym charakteryzuje się beton architektoniczny?

Donice betonoweNa początek warto wspomnieć o tym co z takiego betonu architektonicznego się robi. Mogą to być na przykład różnego rodzaju meble, jak na przykład stół czy ławka betonowa, które zwykle wykorzystuje się jako dekoracje tarasu, co jednak nie oznacza, że na przykład betonowy stolik nie może być ciekawym dodatkiem do wnętrza domu. Ale o tym będzie za chwile, z betonu architektonicznego zwykle wykonuje się także płyty z betonu architektonicznego, które można wykorzystywać w dość rozmaity sposób. Mogą one być wykorzystywane jako płyta tarasowa, czyli mówiąc prościej jako płytki na taras i nowoczesne donice betonowe. Takie płytki tarasowe, cechują się po pierwsze bardzo ciekawym designem, który pozwala na stworzenie bardzo rożnych i oryginalnych aranżacji, a dodatkowo takie płytki tarasowe są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, ze są zarówno rozwiązaniem praktycznym jak i gustownym.

Płyty z betonu architektonicznego można także wykorzystywać do dekoracji wnętrz, ale tu jest właśnie ich drobna wada, bo żeby przy użyciu betonu architektonicznego udekorować i wykończyć wnętrza, trzeba już mieć trochę orientacji w zasadach aranżowania wnętrz, bo tego rodzaju wykończenia nie do każdego wnętrza pasują, ale poza tym tak naprawdę dla tego rozwiązania nie sposób wskazać inne mankamenty, bo tak naprawdę beton to bardzo wdzięczny materiał. Co za tym idzie patrząc na zastosowanie takiego betonu trudno dziwić się, że zyskał on taką popularność.