Styl marynistyczne – modny czy nie?

Home / Dom i ogród / Styl marynistyczne – modny czy nie?

Styl marynistyczne zwykle kojarzy nam się tylko i wyłącznie z nadmorskimi miejscowościami, a przede wszystkim z różnego rodzaju pokojami hotelowymi i pensjonatami.

Charakterystyka stylu marynistycznego

RoletyOkazuje się jednak, ze styl ten na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie zyskał na popularności i spotkać go można już nie tylko w nadmorskich miastach jak Gdańsk czy Szczecin ale także i w Warszawie czy Rudzie śląskiej. Co zatem wyróżnia ten styl? Przede wszystkim kolorystyka,czyli połączenie dwóch kolorów białego i niebieskiego. Jest to najbardziej rozpoznawalny znak, jeśli chodzi o ten styl. Meble stosowane w tego typu aranżacjach, zwykle są wykonane albo z jasnego drewna albo bielono, podobnie jest zresztą w przypadku podłóg, które także koniecznie muszą być jasne. Jeśli chodzi o dodatki to doskonale sprawdzają się wazony z kwiatami, czy ozdobne słoje wypełnione piaskiem i muszelkami, a także i same muszle. Jeśli chodzi o okna to można do ich przesłonięcia wykorzystać zarówno rolety w kolorze białym lub niebieskim,a le także i długie białe firany, a nawet ciężka aluminiowa żaluzja, które akurat doskonale pasują do wnętrza urządzonego w tym stylu. Pamiętać jednak należy, ze elementy te nie powinny być jakoś szczególnie wyróżniające się. W tym stylu nie trzeba także jakoś szczególnie ukrywać takich elementów jak moskitiery, jako że wnętrze to nie jest zbyt pretensjonalne, to się one nie gryza z nim.

Główną zaletą tego stylu jest to, że doskonale nadaje on się zarówno do łazienki, jadalni sypialni jak i kuchni, czyli krótko mówiąc wszędzie.