Porady żeglarskie od doświadczonego żeglarza

Home / Sport i hobby / Porady żeglarskie od doświadczonego żeglarza

Każdy, kto pragnie zacząć żeglować, powinien najpierw przejść odpowiednie szkolenie. Ja zrobiłem dawno temu, ale co z tego skoro dziesięć lat nie pływałem! Moja żona uparła się, abyśmy w ubiegłym roku pojechali na mazury. Wynajęlibyśmy jakiś jacht i popłynęlibyśmy w nieznane. Romantyczką jest nie od dziś, jednak ja jak najszybciej potrzebowałem profesjonalnych porad żeglarskich, abym mógł sobie przypomnieć kilka bardzo ważnych rzeczy.

Stary żeglarz i jego porady

fachowe porady żeglarskie onlinePewnego dnia wybrałem się z moimi kolegami do baru w moim mieście, w którym często grali szanty i tutaj niespodziewanie spotkałem starego żeglarza. Siedział on stolik obok i czytał jakąś gazetę. Okazało się, że to było jakieś czasopismo żeglarskie. Bez jakichkolwiek wahań spróbowałem się do niego przysiąść. Zaprosił mnie on do stolika i zaczęliśmy rozmawiać. Wytłumaczyłem mu po kolei o mojej sytuacji poprosiłem o kilka wyjaśnień. Mówiłem, że nie chcę improwizować nad jeziorem, aby nie stało się jeszcze jakieś nieszczęście, jednakże pragnę żonę zadowolić wcielając się w rolę fachowego żeglarza. Starszy człowiek pokazał mi swoją gazetę, powiedział, że warto abym wybrał się do biblioteki i poczytał prenumeratę z ostatnich kilku lat. Stwierdził również, żebym skorzysta,ł z internetu, ponieważ to właśnie tutaj są głównie udzielane fachowe porady żeglarskie online. Można się logować na różnych forach i rozmawiać z ludźmi bardziej doświadczonymi. Faktyczne, dał mi do myślenia, mogłem wcześniej to zrobić. Na koniec dodał jeszcze, żebym przypomniał sobie rodzaje chmur oraz zaznajomił się z współczesnym systemem ostrzegania, bo pogoda na jeziorach bywa dynamiczna i niespodziewana. Musiałem przyznać, że faktycznie zapomniałem o tak ważnej kwestii, jaką jest przewidywanie burz i innych gwałtownych zjawisk pogodowych.

Porady żeglarskie okazały się bardzo przydatne, ponieważ bez jakichkolwiek problemów spędziłem z żoną wakacje na jachcie. Nie były mi staszne żadne skomplikowane techniki, manewry no i pogoda. Byłem po prostu odpowiednio przygotowany.