Jak zachować czystość w hotelu?

Home / Dom i ogród / Jak zachować czystość w hotelu?

Kiedy chcemy otworzyć hotel, potrzebujemy wyposażenia, z którego w pierwszym momencie kompletnie nie zdajemy sobie sprawy. Są to, czasami niewielkie, czasami zdecydowanie obszerniejsze, rzeczy, które, mówiąc potocznie, „wychodzą w praniu”. Czasami całkiem dosłownie.

Kosz idealny na wycieczkę do magla

duże kosze do maglaNa samym początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli w naszym hotelu przewidujemy dziesięć pokojów, a tylko trzy z nich będą jedynkami, pozostałe zaś dwójkami czy też trójkami, będziemy mieć naprawdę sporo pościeli do uprania i wyprasowania. Zwłaszcza zakładając, że nowych gości będziemy przyjmować każdej nocy, musząc tym samym zmieniać pościel siedem razy w tygodniu. W takiej sytuacji pranie, a tym bardziej prasowanie tej pościeli, ale również zasłon z całego hotelu i obrusów z restauracyjnych stołów, będzie co najmniej kłopotliwe. Prawdę mówiąc, będzie trudne do zorganizowania w taki sposób, by zagwarantować jednocześnie estetyczny wygląd tej bielizny. Z tego też powodu możemy założyć, że jako przedsiębiorstwo, regularnie będziemy korzystać z usług magla. Magiel to miejsce, w którym w pełni profesjonalny sposób, przy użyciu urządzeń emitujących wysokie temperatury, nawet największe sztuki bielizny pościelowej będą pozbawione wszelkich zagnieceń. Oczywiście, jeśli będziemy korzystać z magla, na pewno przydadzą nam się duże kosze do magla, czyli plastikowe kosze, w które będziemy mogli zapakować nasze pranie i odebrać je, równo złożone na jego dnie.

Przykład magla doskonale pokazuje, że o hotelowym wyposażeniu musimy myśleć naprawdę bardzo szeroko. Potrzebne będą nam nie tylko komplety pościeli, ale również kosze, w których wygodnie i z zachowaniem pełnej higieny będziemy mogli transportować je do magla i z powrotem.